Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Станете приятели на форума
June Challenge Icon_minitimeЧет Яну 08, 2015 10:36 am by bigby wolf.

» Мистър Мерцедес, Стивън Кинг
June Challenge Icon_minitimeНед Ное 23, 2014 2:07 pm by ramsay.

» Постове и герои.
June Challenge Icon_minitimeНед Окт 26, 2014 7:31 pm by ramsay.

» Terry Pratchett.
June Challenge Icon_minitimeЧет Окт 09, 2014 5:37 pm by ramsay.

» The Silkworm (Cormoran Strike #2) by Robert Galbraith
June Challenge Icon_minitimeЧет Окт 09, 2014 5:18 pm by ramsay.

» How to Get Away with Murder (2014– )
June Challenge Icon_minitimeПон Окт 06, 2014 3:53 pm by ramsay.

» American Horror Story (2011– )
June Challenge Icon_minitimeСря Окт 01, 2014 7:31 am by ramsay.

» NaNoWriMo
June Challenge Icon_minitimeПон Сеп 29, 2014 5:01 pm by ramsay.

» October Challenge
June Challenge Icon_minitimeПон Сеп 29, 2014 9:55 am by ramsay.


June Challenge

3 posters

Go down

June Challenge Empty June Challenge

Писане by ramsay. Пет Май 30, 2014 3:57 pm

Това предизвикателство ще продължи до края на месец юни. За да се включите трябва да прочетете 3 книги, които отговарят на долните условия и да напишете какво мислите за тях. Дължината, авторите, езика и жанра /освен за №2, очевидно/ са без значение, а самите книги трябва да са прочетени през този месец.

1. Дебютна книга. Тук, тук и тук.
2. Фентъзи, което не е част от поредица. За идеи тук.
3. Книга по избор, защото е първото ни месечно предизвикателство.  :D 
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

June Challenge Empty Re: June Challenge

Писане by sola. Съб Юни 07, 2014 7:24 pm

Задължително ли трябва да прочетем книги и от трите точки? :? Или може само от една точка (пак три) ? :)
sola.
sola.

city : Там където желаеш да си, но не можеш да бъдеш...
age : 26
Points : 40

Моите ♥
my interests: Books; Poesia; Art; Drawing; Writing... :)

Върнете се в началото Go down

June Challenge Empty Re: June Challenge

Писане by ramsay. Съб Юни 07, 2014 8:11 pm

По 1 от всяка точка. :)
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

June Challenge Empty Re: June Challenge

Писане by ramsay. Пон Юни 16, 2014 12:56 pm

Me and Earl and the Dying Girl by Jesse Andrews
- дебют

Много ме мързи, така че набързо - хич не ми хареса. Много е трудно да четеш книги, написани в първо лице, когато главният герой те дразни ужасно много. Предполагаше, че е забавна, но на мен въобще не ми подейства по този начин. Не беше обърнато достатъчно внимание на Рейчъл, сюжета малко го няма, представях си 8-годишни, докато четях /всъщност май само разказвачът се държи и мисли така, но покрай него.../
Бе на мен малко светът ми е крив напоследък, ама все пак, никак не ми оправда очакванията. :/
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

June Challenge Empty Re: June Challenge

Писане by bigby wolf. Вто Юни 17, 2014 9:34 am

in!
да видим обаче дали ще се справя с времето заради проклетата сесия =_='
bigby wolf.
bigby wolf.

city : you will find me in the drift
Points : 35

Моите ♥
my interests: books, writing, illustration, animation, web design

Върнете се в началото Go down

June Challenge Empty Re: June Challenge

Писане by ramsay. Пет Юни 20, 2014 11:03 am

Йей!

Оказа се по-трудно да си избера самостоятелно фентъзи, отколкото си представях. Почти всичко, което си бях намислила като вариант, се оказа част от поредица. о.о

ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

June Challenge Empty Re: June Challenge

Писане by bigby wolf. Пет Юни 20, 2014 1:21 pm

/1. Дебют/

The Devil Wears Prada, Lauren Weisberger
Честно казано не ми направи никакво особено впечатление. Леко четиво е и става за губене на време(ако сте мазохисти), но филмът определено е по-смислен и само той си заслужава(мерил!!!). Малко ме загуби с безкрайните описания и вмъквания на марки и модели дрехи - познанията ми по темата не са толкова обширни и от определен момент до края беше много досадно. Общо взето се забавлявах да си ги представям облечени като фешън телетъбиси.
Сюжет? Нищо оригинално; младо девойче се опитва да се справи в живота, да оцелее с нова работа и накрая уж отстоява своето и "побеждава". Нещо такова, но е толкова плоско и размито като идея, че в момента изобщо не мога да си припомня ясно ключов момент. Някакви неща се случват, но те не те ангажират изобщо и накрая се оказва че се е случило нещо важно. Не знам в мен ли е проблема или просто всичко беше наивно и развито много на бързо - краят беше напълно незавършен и изобщо не ме впечатли.
Персонажи? Блях. Анди е дразнеща и инфантилна. Има адски високо мнение за себе си и се поставя над всички в списанието, а реално погледнато според мен бе просто поредното мекотело, което Миранда с радост мачкаше. Отдавна не ми се беше случвало главният персонаж да ми е толкова противен, но Анди печели всички бисквитки. Особено дразнещо беше и отношението й към най-близките й хора - при първа възможност ги заряза и щом те й обърнаха гръб им натресе вината за всичко? Good job, girl. Very mature.
Останалите персонажи също не се натрапват с нещо впечатляващо. Приятелите и семейството на Анди са ми безлични и с прекалено силна зависимост към нея (yay! supporting cast!); Миранда не е нито развита като персонаж, нито защитена и мотивирана  - тя е антагонист без реална причина да е такъв - а Крисчън е стандартно банален сексав и преуспял млад мъж, който уж трябва да е забранен плод а Анди директно му се мята на врата от ден номер 1. How original. You go, girl!
С други думи не съм впечатлена и не смятам да подхващам продължението.

On to the next book!
/@ramsay: защо не се пробваш и ти с the princess bride? Аз я започнах тази сутрин и за сега съм доволна от първите 50-на страници.
bigby wolf.
bigby wolf.

city : you will find me in the drift
Points : 35

Моите ♥
my interests: books, writing, illustration, animation, web design

Върнете се в началото Go down

June Challenge Empty Re: June Challenge

Писане by ramsay. Съб Юни 21, 2014 11:35 am

Знаех си, че има просто разрешение на проблема. xD До утре ще съм я започнала и аз. ^^

Прада-та се мота у нас вече няколко години и все не мога да я почна, ама другата седмица ми се очертава тежка и ще взема да я използвам за разсейващо средно м/у изпитите, щом не се изисква мисъл за нея. xD
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

June Challenge Empty Re: June Challenge

Писане by bigby wolf. Пон Юни 30, 2014 6:56 pm

/2. (самотно) Фентъзи/

The Princess Bride, William Goldman
Хареса ми?
Честно казано не очаквах точно това, но съм доволна че я започнах след толкова дълго отлагане. Има нещо особено чаровно в тази книга, която авторът много забавно се опитва да представи за друга. Не, наистина - дойде ми съвсем неочаквано и може би за това ми хареса толкова много. Беше забавно, жизнерадостно и много ми напомня за "Stardust" /на Neal Gaiman/. Не знам какво друго да добавя, освен че препоръчвам на всички, които искат нестандартно и приказно четиво, което не се взима на сериозно. Историята е шантава, персонажите са очарователни и някой от обратите са доста нестандартни. Не искам да спойлвам нищо, за това ще спра до тук с коментара.


/3. Книга(по избор)/

Gone Girl, Gillian Flynn
Останах приятно изненадана. Първите 50-на страници не ме грабнаха особено, но след това нещата започнаха да се оплитат и честно казано я погълнах по най-бързата процедура.
В първата част ми допадна контраста между главите на Ник и откъсите от дневника на Ейми; колкото повече прочитах, толкова повече Ник ми ставаше неприятен, а съпругата му (почти) приятна. Или по-скоро всичко те кара да застанеш на нейна страна и да започнеш да изпитваш съмнения, че той има вина - а с всички неяснотий покрай неговите занимания в утрото на изчезването и последвалите открития това ставаше все по-лесно -  и че Ейми е жертва. И в следващият момент, още от първата глава с нея, те удря челно съвсем различна версия и става все по-объркващо. Shit got real and it was lovely. Очарована съм от края - всичко остана неизяснено и много притеснително, което ми допадна извънредно много.
Сега нямам търпение за филма <33


~ admin: + 15 точки за изпълнено предизвикателство
bigby wolf.
bigby wolf.

city : you will find me in the drift
Points : 35

Моите ♥
my interests: books, writing, illustration, animation, web design

Върнете се в началото Go down

June Challenge Empty Re: June Challenge

Писане by ramsay. Вто Юли 01, 2014 10:54 pm

The Princess Bride by William Goldman
- фентъзи

Абсолютно съм съгласна. В книгата има нещо ужасно очарователно и оригинално, което ми е трудно да опиша, но важното е, че го има. Определено имах нужда от една такава нестандартна приказка, която да внесе малко свеж полъх сред нещата, които изчетох напоследък. Нямам какво повече да добавя в момента, но определено ви я препоръчвам. 

The Outsiders by S. E. Hinton
- книга по избор

Избрах нея, защото 1) се каня да я прочета от адски дълго време 2) ми хареса ужасно много, което беше донякъде неочаквано за мен. Самата книга е много кратка, чете се адски бързо и те потапя напълно в разказа си. Аз по принцип си падам по такъв тип истории за улични банди, така че още в началото усетих, че ще ми хареса.
Самата история не ме впечатли толкова (защото е обичайната за този тип), колкото отношения и героите описани в нея. За толкова малко страници имах чувството, че опознах и малко или много обикнах почти всички. Освен това имаше хубави разсъждения за света като цяло.
Много ми напомни на "Тялото" на Стивън Кинг - някак си има същата атмосфера, смесица от истинско приятелство, приключения и пробуждане към света като цяло в едно. Чудна работа.
Малък минус: Похватът това-което-прочетохте-е-всъщност-есе-което-пиша-за-училище или нещо от тоя сорт хич не го обичам. В случая не е толкова голям проблем, пък и книгата е писана много преди повечето, в които това нещо присъства, но все пак.
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

June Challenge Empty Re: June Challenge

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите