Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Станете приятели на форума
Награди? Icon_minitimeЧет Яну 08, 2015 10:36 am by bigby wolf.

» Мистър Мерцедес, Стивън Кинг
Награди? Icon_minitimeНед Ное 23, 2014 2:07 pm by ramsay.

» Постове и герои.
Награди? Icon_minitimeНед Окт 26, 2014 7:31 pm by ramsay.

» Terry Pratchett.
Награди? Icon_minitimeЧет Окт 09, 2014 5:37 pm by ramsay.

» The Silkworm (Cormoran Strike #2) by Robert Galbraith
Награди? Icon_minitimeЧет Окт 09, 2014 5:18 pm by ramsay.

» How to Get Away with Murder (2014– )
Награди? Icon_minitimeПон Окт 06, 2014 3:53 pm by ramsay.

» American Horror Story (2011– )
Награди? Icon_minitimeСря Окт 01, 2014 7:31 am by ramsay.

» NaNoWriMo
Награди? Icon_minitimeПон Сеп 29, 2014 5:01 pm by ramsay.

» October Challenge
Награди? Icon_minitimeПон Сеп 29, 2014 9:55 am by ramsay.


Награди?

3 posters

Go down

Награди? Empty Награди?

Писане by ramsay. Вто Май 06, 2014 9:26 am

Тъй като конкурсите не са особено успешни, което е разбираемо, искам да разбера дали евентуално интересът ще се повиши, ако имате мотивация. Така и не успях да измисля награда за предишните конкурси, но идеята ми се върти в главата от известно време.

Имам някои книги, които не са ми харесали особено, ми се дублират или просто не планирам да прочета пак, а заемат място, така че имам желанието да ги подаря, защото мисля, че за всяка книга си има читатели и съответно някой може да им се зарадва повече, отколкото аз в момента. Фактически говорим за книги втора употреба, но мисля, че са достатъчно запазени, така че това да не е проблем.

Тези дни ще си поразгледам пак библиотеката и ще пусна един списък*, като идеята ми е победителите от писателските конкурси да могат да си изберат наградата от него.

Искам да чуя какво мислите за идеята. Също така всякакви въпроси/предложения са добре дошли, за да го направим максимално ефективно и честно. ((:



Последната промяна е направена от ramsay. на Пет Май 30, 2014 9:08 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Награди? Empty Re: Награди?

Писане by .Mot Пет Май 09, 2014 1:02 pm

В предизвикателствата има посочено условие, а именно:
Напомням, че ако искате да участвате, трябва да сте подготвени и да пишете коментари в/у разказите на другите участници. Коментарите ви, разбира се, може да са върху цялостното произведение, обаче тук става въпрос да си помогнем взаимно, затова се опитвайте да се фокусирате и върху нещата, които харесвате и тези, които не са ви допаднали.
Моята гледна точка – това е достатъчна награда за всеки творец.
Но идеята за книги е добра – за привличането на участници, като техен начален старт за мотивация.
.Mot
.Mot

Points : 0

Върнете се в началото Go down

Награди? Empty Re: Награди?

Писане by sola. Пет Май 09, 2014 2:41 pm

Да, вероятността интересът към конкурсите да се увеличи като има награда е по-голям. И все пак, според мен най-важно е мнението на другите за произведението ти, а и обратното. :)
Но пак казвам, наистина е добра мотивация. Идеята ми харесва. :)
sola.
sola.

city : Там където желаеш да си, но не можеш да бъдеш...
age : 26
Points : 40

Моите ♥
my interests: Books; Poesia; Art; Drawing; Writing... :)

Върнете се в началото Go down

Награди? Empty Re: Награди?

Писане by ramsay. Съб Май 10, 2014 8:34 pm

Разбира се, че всичко това е много важно. ^^

Аз имам няколко основни причини да искам да го направя. (Които болднах, след като написах поста, в случай, че не ви се чете всичко, защото се отнесох. xD)

Първоначално идеята ми беше просто да направя тема за размяна на книги. Нали се сещате - в случай, че двама потребители имат книги, които по една или друга причина, вече не са им нужни. Така вместо да им заемат място по рафтовете или да се опитат да ги продадат на някаква смешна цена, например, може да я заменят за някоя, което харесват повече или ще се радват да прочетат. Аз имам много такива книги, които съм купувала просто защото нещо в тях ме е привлякло в книжарницата и впоследствие съм съжалила, подарени са ми от хора, които нямат никаква представа какво би ми харесало (а и не ги интересува, поради което нямат кой знае каква сантиментална стойност), дублират ми се и т.н. На този принцип съм правила размяна два пъти: и двете книги не ми допаднаха особено, за разлика от хората, с които ги размених. Съответно и книгите, които аз получих, ми харесаха повече.
Това последното го казвам, защото не искам да звучи, че си правя чистка; по-скоро мисля, че за всяка книга си има читател и понякога трябва да им помогнем да се съберат. (: Впрочем ако някой иска да се включи и да обогати списъка с награди, няма да го спирам.
Най-вече искам да го осъществя, защото ми харесва идеята да се поощри писането чрез литературна награда. Все пак именно любимите ни книги ни тласкат и дават насока в писането, затова мисля, че е подходяща награда.
Ако гледаме от по-практичната страна на нещата, се надявам не само интересът и участие в конкурсите да нарасне, но и да привлека още потребители. Не знам дали много хора загубиха (или израснаха?) интереса си към форумите, но на мен винаги ми е било безкрайно приятно да си прекарвам част от времето в тях, срещнах много и интересни хора по този начин и като цяло все още не смятам да се отказвам. xD

Имах още някакви неща наум, но ги забравих, докато пишех. Впрочем на идеята все още й трябва доизкусуряване. Например: първоначално мислех победителите да си избират наградите след като спечелят, а не предварително. Така ако добавя книга по време на конкурса/гласуването, тези, които вече са изявили предпочитание няма да са ощетени. Но не се сетих, че фактически победителите ще са двама (един от проза и един от поезия), така че какво ще се случи, ако по някаква случайност и двамата са избрали една и съща книга? Тъй като гласуването ще се провежда с даване на точки, може би предимство на избор ще има този, който е събрал повече. Така е най-справедливо, нали?

Освен това, ако виждате някакви други недостатъци, ще се опитам и тях да оправя.
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Награди? Empty Re: Награди?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите