Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Станете приятели на форума
book challenge. Icon_minitimeЧет Яну 08, 2015 10:36 am by bigby wolf.

» Мистър Мерцедес, Стивън Кинг
book challenge. Icon_minitimeНед Ное 23, 2014 2:07 pm by ramsay.

» Постове и герои.
book challenge. Icon_minitimeНед Окт 26, 2014 7:31 pm by ramsay.

» Terry Pratchett.
book challenge. Icon_minitimeЧет Окт 09, 2014 5:37 pm by ramsay.

» The Silkworm (Cormoran Strike #2) by Robert Galbraith
book challenge. Icon_minitimeЧет Окт 09, 2014 5:18 pm by ramsay.

» How to Get Away with Murder (2014– )
book challenge. Icon_minitimeПон Окт 06, 2014 3:53 pm by ramsay.

» American Horror Story (2011– )
book challenge. Icon_minitimeСря Окт 01, 2014 7:31 am by ramsay.

» NaNoWriMo
book challenge. Icon_minitimeПон Сеп 29, 2014 5:01 pm by ramsay.

» October Challenge
book challenge. Icon_minitimeПон Сеп 29, 2014 9:55 am by ramsay.


book challenge.

4 posters

Go down

book challenge. Empty book challenge.

Писане by salt skin. Нед Яну 19, 2014 10:50 am

Понеже го имаше и в другия форум, а аз не се включих. :D А и тези, които са писали тогава по въпросите, може вече да имат други книги на ум, u feel me?

Правилото е следното: всеки ден пишете ново мнение в темата по всеки следващ въпрос от предизвикателството, като можете да назовете една или повече книги и да се обосновете. (:

Ден 1: Книгата, която чета в момента
Ден 2: Книгата, с която се научих да чета
Ден 3: Книгата, която търся
Ден 4: Книгата, която обичам най-много
Ден 5: Книгата, за която често слушам напоследък и искам да прочета
Ден 6: Книгата, в която винаги съм искал/а да бъда главен герой
Ден 7: Книгата, която винаги искам да препрочитам
Ден 8: Последната книга, която ме разплака
Ден 9: Книгата, която винаги ме забавлява
Ден 10: Книгата, която винаги препоръчвам
Ден 11: Книгата, която така и не успях да дочета
Ден 12: Книгата, която ми напомня за определен човек от моя живот
Ден 13: Книгата, която ми напомня за определено място от моя живот
Ден 14: Книгата, която ми беше любима като дете
Ден 15: Книгата, която криех от родителите си
Ден 16: Книгата, която описва живота ми дума по дума
Ден 17: Книгата, която ме плаши
Ден 18: Книгата, която съжалявам, че прочетох
Ден 19: Книгата, която никога няма да прочета
Ден 20: Книгата, която така и не разбрах
Ден 21: Книгата, която си купих последно
Ден 22: Книгата, по която трябва да направят филм
Ден 23: Книгата, която откраднах/никога не върнах (от книжарница, библиотека, приятел и т.н)
Ден 24: Книгата, която четох най-дълго време
Ден 25: Книгата, която никой не вярва, че бих харесал/а
Ден 26: Книгата, която искам да съм написал
Ден 27: Книгата, която искам да ми подарят
Ден 28: Книгата с най-красива корица
Ден 29: Най-скъпата книга, която си купих
Ден 30: Книгата, за която прочете в "Аз чета" и си купи след това

източник: azcheta.com
salt skin.
salt skin.

Points : 0

Моите ♥
my interests: i just read ya books and procrastinate

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by ramsay. Нед Яну 19, 2014 12:11 pm

Ден 1: Книгата, която чета в момента: Танц с дракони, Джордж Р. Р. Мартин - все повече и повече се възхищавам и ядосвам на този човек. Само на 1/4 от книгата съм и не ми се мисли какво ме очаква по-нататък. Знам само, че ще ми причини много главоболия и безсънни нощи, но изпитвам някакво мазохистично удоволствие от този факт.  


Последната промяна е направена от ramsay. на Чет Яну 30, 2014 4:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by bigby wolf. Нед Яну 19, 2014 2:04 pm

day 1;Книгата, която чета в момента
The Summer Queen, на Joan D. Vinge.
Започна малко мудно и честно казано имах по-високи очаквания (първата книга от поредицата от която е е една от най-любимите ми фантастики и общо взето бях приятно изненадана че има продължения) но постепенно започна да компенсира слабите си моменти с доста интересни развръзки. Наближавам края и не ми се иска да свършва, защото тотално развих привързаност към някой от основните персонажи и техните сюжетни линии. Любимците ми от първата книга вече не ме радват, някак си загубиха от интересните си елементи и в момента са доста сухи. Може и да е умишлено, защото повечето са като допълнение към новите индивиди и има някакъв баланс.
bigby wolf.
bigby wolf.

city : you will find me in the drift
Points : 35

Моите ♥
my interests: books, writing, illustration, animation, web design

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by salt skin. Съб Яну 25, 2014 6:28 pm

ден 1: книгата, която чета в момента
след малко започвам 'игрите на глада' на сюзан колинс. <3 чела съм поредицата точно веднъж преди 2 години и сега имам намерение да се потопя в морето си от носталгия чрез нея.
salt skin.
salt skin.

Points : 0

Моите ♥
my interests: i just read ya books and procrastinate

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by salt skin. Нед Яну 26, 2014 2:25 pm

ден 2: книгата, с която се научих да чета
помня, че в продължение на дълго време четях всичко, което виждах написано : D имам спомен, че имах от картите от първите игри на ония кроасани, с които имаше стикери и трябваше да си ги лепиш по картата - и беше с животни или нещо от рода, четох всичките видове един по един xD цяла книга обаче прочетох чак когато за шестия рожден ден нашите ми подариха за рождения ден '101 български народни приказки'. прелиствала съм я ужасно много пъти.
salt skin.
salt skin.

Points : 0

Моите ♥
my interests: i just read ya books and procrastinate

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by ramsay. Пон Яну 27, 2014 5:59 pm

Ден 2: Книгата, с която се научих да чета: На сто места съм го казвала вече, но хайде да се повторя - Хари Потър и..., Дж. К. Роулинг. Това беше първата по-сериозна книга (така де, за "Философският камък" иде реч, но да не разделям поредицата^^), която прочетох цялата самичка и която буквално ме научи "да чета". С тази поредица за пръв път разбрах за световете, които литературата крие и след това вече не можех да ѝ наситя /на литературата, де, но и на поредицата също/.


Последната промяна е направена от ramsay. на Чет Яну 30, 2014 4:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by blue rabbit Пон Яну 27, 2014 6:08 pm

Ден 1: Танц с дракони. Все още съм на втората глава, май така се пада, но си умрях от щастие. Все пак Тирион е по- прекрасен от всякога и доживях момента в който някой от Кралския чертог ще разбере за Денерис. Стискам палци само да я подкрепи за короната. Още не мога да реша дали е по- добра книгата от миналите, но се радвам, че ще е по- далеч от Кралския чертог.
blue rabbit
blue rabbit

city : Essos
Points : 0

Моите ♥
my interests: ps, reading and writing.

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by salt skin. Пон Яну 27, 2014 6:11 pm

ден 3: книгата, която търся
'бонбонени обувки', шарлийн харис. в библиотеката я няма, а не обичам 'шоколад' чак толкова много, за да си купя продължението (и ужасно мразя да притежавам само една книга от дадена поредица, камо ли да не е първата. all or nothing. xD)
salt skin.
salt skin.

Points : 0

Моите ♥
my interests: i just read ya books and procrastinate

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by ramsay. Вто Яну 28, 2014 9:33 am

Ден 3: Книгата, която търся Prozac Nation, Elizabeth Wurtzel я търся доста отдавна. Много хубави и точни цитати за депресията съм намирала в нея и винаги ми се искало да видя и останалото, въпреки че почти не съм срещала положителни отзиви. /Гледах филма и той също не беше кой знае какво, така че очаквам и мен да разочарова, но от толкова време съм ѝ хвърлила око, че няма да мирясам, докато не я отметна като прочетена./
Другата, която много искам е Dark Spring на Unica Zürn, защото ми стана много интересно, като четох за нея в "Дневника на сътворението", но е доста по-назад в списъка ми засега /но също толкова неоткриваема/.


Последната промяна е направена от ramsay. на Чет Яну 30, 2014 4:15 pm; мнението е било променяно общо 1 път
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by bigby wolf. Вто Яну 28, 2014 10:52 am

day 2;Книгата, с която се научих да чета
Името ми се губи - беше сборник с български приказки, но корицата липсваше и бях прекалено малка за да запомня нещо от нея.
Главното което помня, беше че липсваха доста от страниците, а тези които бяха останали се намираха в ужасно състояние. Но въпреки всичко си остава първата ми прочетена книга, защото помня колко се впечатлих от факта, че всъщност мога да чета и всичките безкрайни часове тормоз, които баба ми ми налагаше през лятото се бяха оказали ползотворни. Оу и държа да намекна че съм била много малка - още не ходех на училище - но бях адски горда от постижението и почти не съм спирала да чета след този момент.


Последната промяна е направена от bigby wolf. на Нед Фев 16, 2014 2:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
bigby wolf.
bigby wolf.

city : you will find me in the drift
Points : 35

Моите ♥
my interests: books, writing, illustration, animation, web design

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by ramsay. Сря Яну 29, 2014 6:32 pm

Ден 4: Книгата, която обичам най-много: С уговорката, че пистолет да ми опреш в главата не мога да кажа коя книга обичам най-много, но ще се спра на една от тези, които наистина има специално място в сърцето ми и съм препрочитала толкова много пъти, че почти я знам наизуст - Боен клуб, Чък Паланюк. Както казах, я препрочитам редовно, изданието ми е много лично, понеже е цялото нашарено с подчертани абзаци и други такива. Освен това е една от малкото книги, които буквално могат да ме вдигнат на крака, така че гледам винаги да ми е под ръка, когато се почувствам наистина отчаяна. Филмът ми действа по същия начин, btw.


Последната промяна е направена от ramsay. на Чет Яну 30, 2014 4:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by salt skin. Сря Яну 29, 2014 6:56 pm

ден 4: книгата, която обичам най-много
не мога да кажа със сигурност. със всяка следваща прочетена книга се обърквам все повече по въпроса. едната ще е 'здрач', DO NOT FUCKING JUDGE, защото ми е особено близка на сърцето и топличка и наивно миличка, защото първата ми любов, за която да не мога да спра да мисля, да сънувам, да ме идентифицират с нея, etc, не беше човек, а беше книга, и бях буквално най шантавата 12-годишна, за която мога да се сетя. : D знам й всичките недостатъци на поредицата, но ми е на сърце, а първата книга ми е всичко. общо взето, с нея разбрах, че обичам да чета. втората е 'игрите на глада' - може и да е защото сега ги препрочитам и да съм прекалено обзета atm - но, всъщност, това бяха книгите, с които вече активно започнах да обичам да чета. : D бяха първите книги, които си купих, изчетох толкова бързо и започнах евентуално да чета други. защото обичам атмосферата и героите и как е представен светът, в който живеят, обичам си я много. но някак си я обичам по default, толкова, че да не мога съвсем да се обоснова. xD
salt skin.
salt skin.

Points : 0

Моите ♥
my interests: i just read ya books and procrastinate

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by ramsay. Чет Яну 30, 2014 4:14 pm

Ден 5: Книгата, за която често слушам напоследък и искам да прочета: Хм, напоследък като че ли за нищо не слушам, за съжаление, но - Джонатан Стрейндж и мистър Норел, Сузана Кларк. Страшно хубави неща за съм чувала за книгата, а напоследък имам остра нужда от някакво добро фентъзи. Освен това се готви сериал по нея, така че трябва да се подготвя.^^
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by salt skin. Чет Яну 30, 2014 5:43 pm

ден 5: книгата, за която често слушам напоследък и искам да прочета
в tumblr следвам една камара фенове на the unbecoming of mara dyer на мишел ходкин. и дори да не е нещо велико, искам да си я купя и да я чета на хартия. нито я намерих в waterstones като бях на обмена в англия, нито я има преведена на на български, нито съм я виждала в оригинал в бг книжарниците, а ако си я поръчам, че и с втората част... не ми се дават толкова много пари просто. :D и така, сега си чакам някое издателство случайно да обяви, че ще я превежда.
salt skin.
salt skin.

Points : 0

Моите ♥
my interests: i just read ya books and procrastinate

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by salt skin. Пон Фев 03, 2014 9:33 pm

ден 6: книгата, в която винаги съм искала да бъда главен герой
wallbanger by alice clayton. нямам нищо против да бъда главна героиня в чиклит, наистина. :D oh, give me a life like this. give me a man like this. няма да имам нищо против. : D
salt skin.
salt skin.

Points : 0

Моите ♥
my interests: i just read ya books and procrastinate

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by ramsay. Пет Фев 14, 2014 8:23 pm

Ден 6: Книгата, в която винаги съм искал/а да бъда главен герой: Толкова са много, но винаги /а в момента особено много/ ми се искало да преживея По пътя на Джак Керуак. Просто искам да пътувам. Постоянно. Искам да срещна онези луди хора, които никога не се уморяват, искам да не знам какво и кога да очаквам. Искам свободата от тази книга.
И искам най-накрая да си я купя.
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by bigby wolf. Нед Фев 16, 2014 2:49 pm

day 3;Книгата, която търся
Etsusa Bridge,Ryhgo Narita
Търся си превод на английски на всичките части, но май никой не е правил пълен и няма големи шансове да направи. А това е отвратително, защото след Durarara ми привлече интереса повече от останалите творби на автора (които като гледам съм на път да погълна последователно).
bigby wolf.
bigby wolf.

city : you will find me in the drift
Points : 35

Моите ♥
my interests: books, writing, illustration, animation, web design

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by ramsay. Вто Фев 18, 2014 4:58 pm

Ден 7: Книгата, която винаги искам да препрочитам: Разбира се, не е една и за да не повтарям предишни отговори - Пътеводител на галактическия стопаджия, Дъглас Адамс. Абсолютна лудница е тая книга и я обичам, обичам, обичам. <3 Толкова абсурдно смешна и гениална е, периодично си я отварям на различни места и се зачитам, даже си имам цели любими глави и пасажи, които не се затруднявам особено да намеря след толкова четене. А и на много полезни неща ме е научила, като например да избягвам да присъствам на четения на вогонска поезия и винаги, винаги да нося хавлия в себе си /което не правя и може би затова от време на време ми се случват такива гадости/.  
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by ramsay. Вто Мар 11, 2014 3:39 pm

Ден 8: Последната книга, която ме разплака Последната, за която със сигурност си спомням, че ме разплака беше Between Shades of Gray, Ruta Sepetys. Имам чувството, че след нея е имало поне още една, защото тази я четох доста отдавна, но никое друго заглавие не ми хрумва, така че може и да бъркам. :д
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by ramsay. Нед Мар 23, 2014 12:22 pm

Ден 9: Книгата, която винаги ме забавлява Пътеводител на галактическия стопаджия на Адамс няма грешка. Абсолютен фаворит ми е за когато имам нужда от разведряване или просто съм в настроение за хилеж. Имам си някои конкретно любими глави, но като цяло, дори да я разгръщам на посоки, винаги ще попадна на нещо, което да ме сгърчи от смях. :D
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by ramsay. Пет Апр 18, 2014 4:45 pm

Ден 10: Книгата, която винаги препоръчвам Дългата разходка на Стивън Книг. Защото е страхотна, а имам усещането, че е сред сравнително непопулярните му книги и повечето хора, които не са фенове, не знаят за нея. А ми е много любима и никога не ми омръзва да я препрочитам или обсъждам.
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

book challenge. Empty Re: book challenge.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите