Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Станете приятели на форума
Само през нощта си истинска Icon_minitimeЧет Яну 08, 2015 10:36 am by bigby wolf.

» Мистър Мерцедес, Стивън Кинг
Само през нощта си истинска Icon_minitimeНед Ное 23, 2014 2:07 pm by ramsay.

» Постове и герои.
Само през нощта си истинска Icon_minitimeНед Окт 26, 2014 7:31 pm by ramsay.

» Terry Pratchett.
Само през нощта си истинска Icon_minitimeЧет Окт 09, 2014 5:37 pm by ramsay.

» The Silkworm (Cormoran Strike #2) by Robert Galbraith
Само през нощта си истинска Icon_minitimeЧет Окт 09, 2014 5:18 pm by ramsay.

» How to Get Away with Murder (2014– )
Само през нощта си истинска Icon_minitimeПон Окт 06, 2014 3:53 pm by ramsay.

» American Horror Story (2011– )
Само през нощта си истинска Icon_minitimeСря Окт 01, 2014 7:31 am by ramsay.

» NaNoWriMo
Само през нощта си истинска Icon_minitimeПон Сеп 29, 2014 5:01 pm by ramsay.

» October Challenge
Само през нощта си истинска Icon_minitimeПон Сеп 29, 2014 9:55 am by ramsay.


Само през нощта си истинска

3 posters

Go down

Само през нощта си истинска Empty Само през нощта си истинска

Писане by ramsay. Пет Сеп 06, 2013 10:10 pm



▸ само през нощта си истинска ◂
A/N Това също е старо, така че може и да сте го чели, понеже съм го пускала на хиляда места, но все пак си остава един от малкото фенфикшъни, които съм писала. • 684 words • Harry Potter



Смехът ù наелектризираше въздуха. Сивиръс се отдръпваше, смутен от нея, сякаш очакваше всеки момент тя да избяга. Тя береше различни цветя и току слагаше някое зад ухото си, за да пококетничи, а после го връщаше в ръката си, където бе събрала прекрасен букет за майка си. Не спираше да бъбри, толкова беше ентусиазирана, че ще заминат за Хогуортс заедно, без въобще да подозира, че пътищата им ще се разделят.
Лили.
Името се плъзгаше по езика му, когато родителите му се караха и трясъкът на счупено стъкло запълваше детските му сънища; когато по-големите момчета го сочеха и му се подиграваха, а минаващите покрай тях възрастни не правеха нищо да ги спрат и понякога се подхилкваха заедно с хулиганите; когато в яростта си късаше дрехите, принадлежали някога на майка му, а сега носени от него, защото съдбата беше безжалостна в подигравките си към него; когато ноктите му се забиваха в плътта и сълзите капеха от очите му.
Лили.
Тя беше ангел-хранител и негово проклятие. Не можеше да седи близо до нея, без да чувства бремето на собственото си съществуване - пропито с болка и омраза, и жлъч, и безверие. Той беше нескопосан и уродлив пред нейното съвършенство и макар че тя с нищо не показваше превъзходството си, той усещаше несъответствието на съдбите им, които се отблъскваха като два положително заредени магнита.
Лили.
Когато стана време за обяд и тя каза, че е време да се прибира, Сивиръс сви рамене, без да вдига поглед. В действителност му беше трудно да повдигне тази тежест от плещите си, но се боеше да се покаже глупав пред нея, затова си придаваше безгрижен и отчужден вид. Но Лили беше умна, толкова умна, дори за тази крехка възраст; тя виждаше приятелството в очите му, виждаше доверието на лицето му, което нарастваше с всеки изминал ден. Тя прехапа устни.
- Сев - каза. Той вдигна леко брадичката си, но очите му все още я избягваха. Лили се наведе леко към него и къдриците ù се посипаха по рамото му. Тя го целуна внимателно по бузата, а после хукна зачервена, преди той намери обяснение на реакцията ù.
Сивиръс дълго гледа подир нея, преди тялото му да зафункционира отново. Той вдигна треперещата си ръка и я допря до мястото, където устните на Лили го бяха белязали - до живот! беше сигурен - и той усети нежната топлина, останала от дъха ù.


Сивиръс Снейп влезе в стаята. В мига, в който го стори, зърна крайчеца на червените коси, които се скриха твърде бързо, и макар че той направи няколко бързи крачки, не беше достатъчно, за да ги стигне. Въздишката излетя от устните му и се скри в единия ъгъл на стаята. В него все още зрееше надеждата, че ще я види поне за миг, ще се докосне до нея, ще чуе името си, изречено от устните ù. Измина миг, после два. По бузата му се стече сълза, но той не посегна да я изтрие, защото тялото му беше сковано от безсилие.
Той направи още няколко крачки напред, за да се сблъска с истината за пореден път. Пръстите му се докоснаха до огледалната повърхност на Ейналеж и след миг Лили се върна. Усмихна му се и му направи знак да се приближи. Наведе се така, сякаш за да го целуне, но устните ù се размърдаха. Изрече няколко думи - деца на тишината. Сивиръс се сви и отдръпна ръката си. Можеше да бъде какво ли не - толкова неизречени неща бяха останали между тях, но той изпита болезненото усещане, че сричките нашепваха за вината му, гласните крещяха в омраза, а съгласните съскаха с чисто презрение. Снейп се отдръпна - лицето му беше изкривена гримаса на болка и ужас. Толкова ясно си представи зелената светлина, която я удря в гърдите, че за момент сякаш това не беше илюзия, а спомен - той стоеше рамо до рамо до Черния лорд и гледаше как животът си отива от нея. А не беше ли станало именно така? Завист и егоизъм бяха погубили единственото хубаво нещо в живота му.
Той бе убил своя ангел, преди да успее да го спаси.
Сивиръс напусна стаята, а зад гърба му, заключена в огледалото, Лили Евънс плачеше.
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Само през нощта си истинска Empty Re: Само през нощта си истинска

Писане by .Mot Нед Сеп 15, 2013 4:37 pm

Прекрасно! ^^
Изпипано. Разчувства ме.
И имам критика.
Ала малка. Ето я: Снейп се отдръпна - лицето му беше изкривена гримаса на болка и ужас. От тирето нататък думите стоят изкуствено. Формулата „гримаса-лице-изкривяване“ е позната, клише. Замени я с друга. И още – пасивна е. Разчупи думите и оправи изречението.
Очаквам нови части. Продължавай (казваш, че си го пускала и другаде; това ми навява мисълта, че имаш още части, но ги пазиш от нас.) Недей. :х 

Въпросче: ще запазиш ли напълно темперамента на героите както е в ХП или не? Питам, понеже съм намирала какви ли не фенфикове. Например скоро четох разказ, в който Хари и Сивъръс бяха гей-двойка.

Фен: Нели
.Mot
.Mot

Points : 0

Върнете се в началото Go down

Само през нощта си истинска Empty Re: Само през нощта си истинска

Писане by ramsay. Нед Сеп 15, 2013 5:12 pm

Мхм, мерси. Ще го имам предвид като седна да редактирам. :D Иначе това си е самостоятелно мини-разказче, благодаря все пак за интереса. ^^ Имах един по-дълъг фенфикшън, обаче не го харесвах и спрях да го пиша... но напоследък се събраха много Хари Потър/Роулинг новини, та току-виж съм се вдъхновила да напиша нещо. :D

Като цяло се придържам като пиша фикове. Обаче в нета наистина има какви ли не безумия, аз дори не ги забелязвам толкова вече. xD 
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Само през нощта си истинска Empty Re: Само през нощта си истинска

Писане by .Mot Пон Сеп 16, 2013 2:39 pm

Жалко, че е само разказ. Може би ще помислиш за продължение, don't ya?
.Mot
.Mot

Points : 0

Върнете се в началото Go down

Само през нощта си истинска Empty Re: Само през нощта си истинска

Писане by ramsay. Сря Сеп 18, 2013 8:10 am

Винаги я има тази възможност. ^^
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Само през нощта си истинска Empty Re: Само през нощта си истинска

Писане by whisper• Нед Сеп 21, 2014 8:09 pm

*gasp* Страхотен фик. Снили са ми слабост и задължително трябва да помислиш за продължение.
whisper•
whisper•

city : seoul
Points : 0

Моите ♥
my interests: rp ; drawing ; reading ; writing

Върнете се в началото Go down

Само през нощта си истинска Empty Re: Само през нощта си истинска

Писане by ramsay. Нед Сеп 21, 2014 8:17 pm

Възможно е да напиша още нещо като съм пак на потърска вълна (а това си е често).Благодаря. <3
ramsay.
ramsay.

age : 29
Points : 0

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Само през нощта си истинска Empty Re: Само през нощта си истинска

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите